חלק מכם עשוי לשאול מדוע מזון טבעי הוא הבחירה הטובה ביותר עבור הכלב או החתול שלכם

אם נסתכל מקרוב על המזון, ועל העובדה שכלבים וחתולים הם אוכלי בשר, אנו יכולים להבין טוב יותר למה חיות המחמד שאוכלות מזון נא בריאות יותר באופן כללי. כל יצור חי זקוק לחומצות אמינו חיוניות מסוימות ואנזימים כדי לחיות חיים בריאים, חומרים מזינים וחיוניים אלה נמצאים בבשר נא. בישול בשר בטמפרטורות גבוהה יותר מ- 117 מעלות הורס אנזימים אלה ואת חומצות האמינו. כלבים,הם בעלי מערכת עיכול קצרה, וכן רמת חומציות גבוהה במיצי העיכול שלהם, המאפשרת להם לעכל מזון גולמי בצורה קלה יותר מאשר מזון מבושל. 

הרעיון הוא פשוט: תזונה בעלת עיבוד מינימאלי היא התזונה הבריאה לכל המינים. כלבים וחתולים כבר ביותו למראה, הגזע, והטמפרמנט שלהם, אבל מערכת העיכול שלהם עדיין בדיוק כמו זאבים ואריות. לצ'יוואווה וזאב יש צרכים תזונתיים זהים, למרות ההבדל הדרסטי במראה והטמפרמנט שלהם וכך אותו הדבר חל גם על חתול ואריה. 

מזון כלבים יבש קיים כבר כ -100 שנים לערך. במהלך השנים חלה עלייה דרסטית ומתמשכת של מחלות בחיות המחמד שלנו - מחלות ניווניות כרוניות, מחלות אוטואימוניות, אלרגיות, כליות, מחלות בלבלב ובכבד וסרטן. מחלות אלו קשורות באופן ישיר לתזונה המבוססת על מזון מעובד שאינה הולמת את הצרכים של הכלבים. בעיה זו לא הייתה קיימת על לכניסתו של מזון כלבים היבש לשוק. 

 מזון הכלבים היבש לרוב מבושל בחום המגיע עד ל- 212 מעלות צלזיוס, ובכך נהרסים כל המרכיבים החיוניים לבעלי החיים ונוצרת העמסה של פחימיות ודגנים על מערכת העיכול של הכלבים. יצרני המזון לחיות המחמד מוסיפים את מרכיבים החיוניים שנמצאים בבשר הנא בדרך כלל על ידי ריסוסם בסוף תהליך ההכנה. כך קורה שויטמינים ומינרלים רבים וחשובים הופכים לחסרי תועלת לאחר ערבובם עם החומרים המשמרים הרבים הנמצאים במזון היבש. הריסוס בחומר סינטטי משנה את כל מבנה המזון ואינו מספק מוצר מאוזן. 

 

עניין זה דומה להאכלת הילד שלך ביומיום בארוחות של מקדונלד'ס, ובמקביל לחזק אותו עם מולטי ויטמין. במשך זמן מה הוא יכול להיראות בריא, אבל סופו של דבר הוא יתחיל להראות סימנים של חולשה הנובעת מחוסר בויטמינים, אשר יכולה להתקדם בהדרגתיות למחלה. כשהוא יגדל תורגש ביתר שאת המחלה. עניין זה חל גם על כלבים וחתולים. הם אולי נראים בריאים וחזקים לזמן מה, אבל בהמשך הם מתחילים לחלות עד מצב של  מוות בטרם עת. גם איכות חייהם יורדת משום שגופם נמצא במצב של לחימה עם האוכל שלהם כל הזמן. מזון הכלבים הוא מאוד קשה לעיכול וממיט חורבן על הגוף. כלבים וחתולים הם אוכלי בשר. הוכחה לכך טמונה בשיניים, מערכת הלעיסה ומערכת העיכול הקצרה שלהם אשר היא בעלת חומציות רבה. חיות המחמד שלנו הם רק אריות וזאבים בבגדי מעצבים, והם צריכים להיות מוזנים ככאלה. 

למרות ש - 12,000 שנים של ביות שינו את הכלב מבחינה פיזית וחברתית, הכלב הביתי כבר הוכיח את היותו מאותו המין כשל הזאב האפור. קשר זה מבוסס בחלקו על יחסים גנטיים קרובים, והתזונה הגולמית מחקה את הדיאטה של הזאב האפור הפראי בכדי ליצור תזונה מתאימה לכלב המבוית. 

"מי שמתעקשים שמקורם של הכלבים אינו מזאבים חייבים להפריך אותה השורה הארוכה של ראיות מדעיות שמוכיחות כי זאבים הם אבותיהם של כלבים. וכפי שכבר הוכח, הזאב הוא טורף. מאחר והפיסיולוגיה הפנימית של כלב אינה שונה משל הזאב, לכלבים את אותם צרכי פיסיולוגיים ותזונתיים כטורפים טורפים אלה, על מנת לגדול ולשמור על הגוף שלהם." 

(Mech, זאבי 2003. LD ד"ר: התנהגות, אקולוגיה, ושימור) 

כלבים הם טורפים על ידי ד"ר JeannieThomason.

has been added to the cart. View Cart