שאלות ותשובות

מזל טוב! החלטתם לעבור למזון חי! 🙂 אז… מה עושים עכשיו?
הדבר החשוב ביותר הוא לחקור לחקור ועוד לחקור! חשוב לדעת מה להאכיל, איך להאכיל וגם, מה לעשות כאשר דברים לא הולכים בדרך הנכונה. יש הרבה דעות שונות וזרמים שונים גם בתוך ה- raw movement אבל ככל שתחקרו ותקראו יותר (יש המון ספרים בנושא ומאות אתרי אינטרנט חינמיים) כך תוכלו להחליט מה מתאים לכם.
שלב 1
כמה להאכיל? ההמלצה הכללית היא בין 2-3% ממשקל הגוף האידיאלי של כלב בוגר. כלומר כלב ששוקל 20 ק״ג צריך לאכול 400 גרם ביום אם מתבססים על 2% ו-600 גרם ביום על 3% ליום. חשוב לזכור שזאת רק נקודת התחלה הרי כמו אנשים כל כלב הוא קצת שונה , לכל כלב יש קצב חילוף חומרים שונה ורמת פעילות אחרת ונדרשת התאמה כדי לוודא שהכלב לא מתחיל לאבד או לעלות במשקל. לגורים זה שונה מאוד וההנחיות הן כדלקמן: (גם כאן יש לעקוב אחרי הגור ולעשות התאמות (ניתן ליצור עימנו קשר תמיד ונשמח לייעץ…). 7-10 שבועות -> 8-10% ממשקל הגוף 10-16 שבועות -> 7.5-8.5% ממשקל הגוף 16-20 שבועות -> 6.5-7.5% ממשקל הגוף 20-24 שבועות -> 5.5-6.5% ממשקל הגוף 24-36 שבועות -> 4.5-5.5% ממשקל הגוף 36-56 שבועות -> 3.5-4.5% ממשקל הגוף 56-68 שבועות -> .3.5% 68 שבועות פלוס -> זה כבר אחוזים של בוגרים
שלב 2
איך להחליף מאוכל יבש למזון חי? מומלץ לעבור בבת אחת בלי לערבב בין המזונות כיוון ששניהם מתעכלים בצורה שונה ויכולים לסכן את כלביכם במחלות הנגרמות על ידי פתוגנים הנמצאים בבשר נא (למשל סלמונלה, E-coli וכו’). כלבים נועדו להתמודד עם אכילת מזון חי (יש להם קיבה חומצית ומערכת עיכול קצרה שמעבדות מזון חי בצורה יעילה ולכן פתוגנים לא מקבלים הזדמנות לשהות בקיבה או במעיים מספיק זמן ולהכפיל את עצמם – אבל הוספת מזון יבש מאט את העיכול התקין ובכך מגדיל את הפוטנציאל לגרום נזק לכלבכם.
שלב 3
מה להאכיל?התחל עם מקור חלבון אחד. אני ממליץ להתחיל עם עוף כיוון שזה זמין וזול יחסית, ולרוב הכלבים אין בעיה עם חלבון זה, ורמת הטעימות הכי גבוהה לכלבים. ולאט לאט להוסיף הודו, בקר ודגים.חשוב לציין שרוב הכלבים שאלרגיים לעוף במזון יבש לא סובלים מאותה בעיה עם עוף חי. אל תתנו לזה להרתיע אותכם.

אין ממה לחשוש, אין קשר בין מה שכלב אוכל ולרמת האגרסיביות שלו, זהו מיתוס שהוא פשוט לא נכון, מיתוס אשר טופח על ידי חברות מזון יבש על מנת לשכנע אותנו להאכיל את הכלבים שלנו באוכל יבש! בכל אופן אנחנו כאן כדי לעזור ובכל שלב יש אפשרות ליצור עימנו קשר ואנחנו נשמח ליעץ.

לא, ניתן לעבור במכה אחת, הכלב שלך כבר רגיל לאוכל שלנו. במזון יבש כל יצרן משתמש בחומרים משמרים מסוגים שונים ובגלל זה כשעוברים ממזון יבש אחד לאחר צריך לעשות זאת בדרגה כדי שהכלב יתרגל לחומרים החדשים. בתזונה טבעית זה לא כך!

כן, אבל ברצינות, למה? נכון ששינויים הם לא קלים ולוקח זמן להתרגל אז תנו לי צאנס להסביר,אוכל יבש ותזונה טבעית מתעכלים אחרת ויש להמנע מלהאכיל את שניהם באותה ארוחה. אם מאכילים גם אוכל יבש יש לעשות זאת בארוחות נפרדות ובהפרש של מינימום 3 שעות ועדיף 12 שעות הבדל. אוכל יבש מאט את קצב העיכול ומשאיר את האוכל הטרי יותר זמן בבטן מה שנותן לחיידקים(באם נמצאים) יותר זמן להתרבות. אם הגעת להבנה שאוכל טרי הוא בריא יותר אז למה להשתמש במשהו שהוא פחות בריא?

בודאי, כלב שאכל אוכל יבש יעבור תהליך של ניקוי והוצאה של חומרים משמרים ומשקעים שונים מהאוכל היבש, התהליך אורך משבוע עד שלושה חודשים ולפעמים גם לא מורגש. יקח לגוף קצת זמן להעיר מחדש את מערכת העיכול שלו ולנצל בצורה מושלמת אוכל טרי.

ממש לא! תזונה טבעית היא עשירה בלחות מטבעה ויש בה בדיוק מספיק נוזלים על מנת לסייע לעיכול טוב. להבדיל מאוכל יבש שם הכלב צריך להוסיף נוזלים על מנת לרכך את האוכל ולפרק אותו. מומלץ שיהיה לכלב מים זמינים במשך כל שעות היום.

has been added to the cart. View Cart